Apotheon Arena Oyunu İnceleme

Categories İnceleme, MasaüstüPosted on
Apotheon Arena İnceleme

Arena denilince ya Romalılar ya da Yunan gelenekleri göze çarpar. Efsanevi Yunan oyunlarından aksiyon dolu Apotheon Arena bizlerin yakında bildiği Matrix, çöp adam tarzı oyunlardandır. 2D görünümlü haritada karşınıza gelen rakipleri alt etmek birinci göreviniz. Rakiplerinizi sırasıyla yok ederek, engelleri aşarak haritanın sonuna görevin sonuna gelmeyi amaçlıyorsunuz. Bronz çağın izlerini taşıyan Apotheon Arena oyununda kalkanınızla rakiplerinizden korunabilir, mızraklarınızla rakiplerinizi ezebilirsiniz.

Haritalar

Oyunda çeşitli haritalar bulunmakta. Bunlar The Fields, Arena, Forest ve Ship. Haritaların olduğu yere göre ortamın renk sıcaklığı da değişmekte. Arenada bizi daha kırmızı bir ortam beklerken, Ship’de fırtına havası hakim ve daha karanlık bir deneyim bizi bekliyor.

Silah Yetenekleri

Oyunda birçok silah bulunmakta. Bu silahları düşmanınıza karşı stratejik şekilde kullanılarak zararı en fazla seviyede verebilirsiniz. Düşmanınızı uzaktan vurmaya yarayacak ok ile düşmanınızdan hasar almadan önünüzü açabilirsiniz. Ancak düşmanınız yanınıza gelene kadar onu yok edemediğinizde yakın dövüş silahlarıyla sizi cehennemin dibine gömebilir. Yakın dövüş silahlarından kılıcı mızrağa nazaran daha hızlı kullanabilirsiniz ancak mızrak ile bir vuruşunuz kılıç ile 2 hasarınıza eşit durumda oluyor. Bu da mızrakla kılıcı şüphesiz eşit hale getiriyor. Kalkan kullanmadan da olmaz diyorsanız kılıç kullanırken bir diğer elinizde de kalkan tutabilir ve düşmanlarınızdan bir süre de olsa korunabilirsiniz. Ayrıca uzaktan düşmanlarınıza hasar verebileceğiniz ve yerlerden edinebileceğiniz taş ile de rakiplerinize zarar vermekten çok oyalamak için kullanabilirsiniz.

Diyebiliriz ki Apotheon Arena ile savaşın karmaşasını kendi gözlerinizle görebilir, savaşlarınız sonrası başarınızla övünebilir ve strateji zekanızı üst seviyede kullanabilirsiniz. Ayrıca bu oyunu steamdan ücretsiz bir şekilde edinebilme şansına da sahipsiniz.

Apotheon Arena Oyun İçi Modlar

Eğitim Modu

Genelde -her oyunda- olduğu gibi bir hikaye ve görev döngüsüyle eğitim modu bizi karşılıyor. Bu mod ile birlikte kendinizi çoklu oyun moduna alıştırabilir, eğitebilirsiniz.

Yerel Oyun Modu

Bu oyun modu bilgisayarın yanında iki kişi veya aynı ip adresinden interneti kullandığınızda kullanabileceğiniz bir oyun modu. Yanınızda kardeşinizle veya herhangi biriyle rekabet ederek kazananı bulabilirsiniz.

Online(Çoklu) Oyun Modu

Oyunun en ilginç modu olan çok oyun modunda her oyunda olduğu gibi sunuculara bağlanabilir veya siz de bir sunucu oluşturabilirsiniz. Oyun seçeneklerine göre etraftaki çeşitli silahlarla rakiplerinizi yok etmeyi kolaylaştırarak, başlıca göreviniz hayatta kalmak.

Minimum Sistem Gereksinimleri

En düşük Windows XP desteklenmektedir. En düşük işlemci seçeneği olarak Dual-core processor desteklenmektedir. İstenilen minimum bellek boyutu 1 GB, depolama ihtiyacı da 1 GB‘dır. En düşük ekran kartı ihtiyacı DirectX 9.0c compatible‘dır. DirectX’in minimum 9.0c sürümü yeterlidir. Sisteminiz bu değerlerin üzerinde veya eş ise oyunu rahatlıkla kurabilir, oynayabilirsiniz.

OYUNU STEAM’DAN ÜCRETSİZ EDİNEBİLİRSİNİZ.

 

2015 yılında başladığım yazarlık serüvenimde oyunlara olan ilgim doğrultusunda Leadfure ekibinde yazarlığa başladım. Oyun haberi, incelemeleri, ipuçları konusunda detaylar vermek için oyuncudefteri.com projesinde de yer alıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.